• Титульний спонсор
  • Генеральний медіа-партнер
  • Офіційний технічний партнер
  • Генеральний медіа-партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер

Медіа

13.09.2017

5 страхів перед забігом Be more human (і як з ними боротися)

«Друзів краще підтримувати не лайками у соцмережах, а брати участь з ними пліч-о-пліч як одна команда», — у цьому твердженні полягає концепція нового забігу від Reebok під назвою «Be more human». У партнерстві з організатором заходу, компанією Run Ukraine, розповідаємо про особливості нового для нашої країни формату та про головні відмовки, які заважатимуть вам вперше випробувати його на собі.

Отже, у чому полягає принципова відмінність «Be more human» від забігів з перешкодами:

5 страхов перед забегом Be more human (и как с ними справиться)

Це командне змагання

У вас у команді є шість чоловік. А якщо команди немає, то можна додати своє ім’я до списку очікування або просто прийти у день події, щоб створити команду на місці.

Ви переходите від однієї перешкоди до наступної та виконуєте усі завдання разом. Ніхто не забігає вперед, і немає відстаючих. Тому успіх вашої участі залежить від того, як команда взаємодіє, підтримує один одного та від того, чи здатна вона працювати як єдине ціле.

Для участі достатньо мінімального рівня підготовки

У вас у команді є шість чоловік. А якщо команди немає, то можна додати своє ім’я до списку очікування або просто прийти у день події, щоб створити команду на місці.

Ви переходите від однієї перешкоди до наступної та виконуєте усі завдання разом. Ніхто не забігає вперед, і немає відстаючих. Тому успіх вашої участі залежить від того, як команда взаємодіє, підтримує один одного та від того, чи здатна вона працювати як єдине ціле.

Для участі достатньо мінімального рівня підготовки

Буде десять випробувань, кожне — через 500-600 метрів бігу. Повний перелік перешкод не оголошується до дня старту, проте завдання можуть включать:

  • Стрибки
  • Біг
  • Підйом вантажу
  • Бурпі
  • Перенесення вантажу

Якщо учасник за один підхід не виконує якусь вправу, він може передоручити її партнеру з команди. А якщо не вдається виконати вправу навіть один раз, то її буде виконувати вся команда водночас.

5 страхов перед забегом Be more human (и как с ними справиться) 1Тактика та ерудиція «роблять різницю»

У BMH потрібно правильно розподілити навантаження серед усіх членів команди. Так, на деяких випробуваннях доведеться застосувати ерудицію та логіку, а на інших — силу та вправність.

Ви не зможете «танком» пройти усі перешкоди, але за умови спільної координації зробите це з задоволенням. Ось чому «Be more human» відрізняється від класичних забігів з перешкодами.

«Це все добре, — скажете ви, — але я не готовий, у мене немає команди, я зійду з дистанції, вже занадто пізно щось вирішувати». Так, буває і таке.

Тому ми вирішили озвучити усі страхи, аби ви їх прочитали вголос і зрозуміли, як смішно вони насправді звучать.

Страх №1: Недостатньо хороша фізична форма

Витривалість, сила, координація та гнучкість – чотири фізичні якості, без яких неможливо пройти перегони. Краще почати тренуватися за 8-12 тижнів до старту. За посиланням 1 і 2 є вправи, які варто додати до плану тренувань.

Проте якщо ви не надто вправні у якомусь елементі, розкажіть про це команді для того, щоб правильно розподілити сили під час подолання перешкод.

Страх №2: Слабка команда

Хоча перешкоди й легші, ніж на класичних забігах з перешкодами, проте вони є, тому варто брати до команди людей з хоча б мінімальним рівнем підготовки.

Спочатку відсійте тих, хто думає, що бурпі – це різновид десерту. З рештою намагайтеся тренуватися разом хоча б раз на тиждень – так ви зможете бачити прогрес кожного учасника і будете знати, чого очікувати від команди.

Під час забігу кожен має можливість показати свою причетність до спільної справи – підтримувати, прагнути та страждати разом. Хоча останнє, за  Муракамі, є вибором кожного.

Страх №3: Я усіх підведу, все пропало!

Мати наполеонівські плани під час свого першого командного забігу з перешкодами – нерозумно.

«Звірте годинники» зі своєю командою та переконайтеся, що у вас співпадає мета забігу. Новина, що ваш колега бере участь заради футболки та любові бухгалтера Оленки, у той час як ви налаштовані зубами виривати перемогу, буде великим ударом під час забігу.

Підтримка команди – те, на чому тримається успіх усіх учасників.

Страх №4: Зійти на середині дистанції

Якщо про трасу марафону можна прочитати і підготуватися хоча б морально, то біг з перешкодами на адреналіні часто є непередбачуваним. Хоча навіть під час звичайного забігу по шосе завжди є ризик не добігти до фінішу.

Якщо ви раптом відчули сильне запаморочення, зневоднення або гострий біль від невдало виконаного завдання, просто зупиніться та переведіть подих. Домовтеся з командою ще до старту, що здоров’я – ваш головний пріоритет. Що б не сталося, підтримуйте один одного, навіть якщо один з вас не у змозі закінчити дистанцію.

Страх №5: Фінішувати останніми

Слухайте себе і готуйтеся до складних внутрішніх діалогів. У перегонах, як і у житті, є ті, хто у кілька разів перевершуватиме вас у витривалості, швидкості та силі. І це нормально.

Тому якщо ставити собі за мету “добігти першим”, “перерватися, але перегнати” або “перегнати незважаючи на”, то вам забезпечені постійні розчарування.

Вирішальним фактором у критичні моменти є згуртованість команди та прагнення дійти до кінця. Невдача сприйматиметься легше, якщо її розділять з тобою п’ять чоловік. Тоді з’являються сили для вдячності, підтримки і навіть runners high.

Щоб піднятися на новий рівень, іноді потрібно всього дві години та класна команда.

Що більше зусиль ми докладаємо до досягнення мети, то цікавішою стає історія кожного з нас.

«Be more human — не про фітнес заради фітнесу, і навіть не про зв’язку «перемога-поразка». Це про ті зміни, що відбуваються під час будь-якого руху — фізичного, соціального чи ментального»©.

*матеріал був опублікований на сайті Ногі Богі https://nogibogi.com/5-straxov-pered-be-more-human/