• Титульний спонсор
  • Генеральний медіа-партнер
  • Офіційний технічний партнер
  • Генеральний медіа-партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер

Новини

08.06.2018

Світлана Єфременкова: «Більше не хочу брати участь у своєму житті, хочу в ньому перемагати!»

 

Минулого року у Києві на ВДНГ відбувся перший забіг Be More Human. Він для тих людей, які прагнуть стати краще, змінити своє життя, працювати на межі своїх можливостей та не бояться виходити із зони комфорту. Світлана Єфременкова – одна з учасниць минулорічного забігу. Вона кинула виклик собі, випробувала власні можливості і реалізувала свій потенціал, що дало їй можливість подолати себе та самовдосконалити тіло, розум і дух. Ця історія про те, як проект Be More Human змінив життя конкретної людини:

 

– Як у вас з’явилася ідея брати участь у змаганнях Be more human?

– Чесно кажучи, спочатку я не збиралася цього робити, хоча анонс події та заклик змінити своє життя на краще мене і зацікавив. А тут саме знайома сказала, що збирається взяти участь у забігу, запропонувала мені, і я наважилася долучитися до команди.

 

– Як збирали команду? З кого вона складалася?

– У нашій команді було 2 дівчини та 4 хлопці. Капітана я знайшла у соціальній мережі фейсбук. Він теж шукав собі команду. А решта людей приєдналася на відкритих тренуваннях перед забігом.

 

– Забіг Be more human – для тих, хто хоче змінити своє життя. Вам була близька ця ідея? Ви також хотіли змін в житті?

– Мені не просто була близька ця ідея, то був шлях, який я проходила різними способами, намагаючись змінити своє життя. Минулого року я багато чого робила, щоб струсити в хорошому сенсі своє життя, зрушити його зі звичної точки та порушити щоденну рутину. Be More Human став однією з таких позитивно-стресових подій.

 

– Розкажіть, як готувалися до забігу? Чи багато тренувань провели?

– До забігу готувалися на відкритих тренуваннях, плюс пару разів самі збиралися побігати. Але ми ніяк не могли зібратися усі разом. Завжди у когось не виходило приїхати. Пам’ятаю, що мене це трохи дратувало (посміхається). А ще я тоді як раз готувалася до свого першого півмарафону, тому у мене були додаткові тренування.

 

– Які залишилися емоції, враження і спогади від подолання дистанції? Наскільки було важко?

– Емоцій було багато, причому різних. Це маленьке життя, до якого готуєшся і яке проживаєш за 7 км дистанції. В пам’яті немає спогадів про те, що було важко. Після забігу лишилися висновки та інсайти стосовно мого життя.

 

– Чи відчули зміни у собі і своєму житті після участі в забігу? Які саме?

– Звісно, зміни відбулися. На презентації цей забіг позиціонували як такий, що змінює життя. Я дуже прагнула тих змін, мабуть саме тому для мене цей забіг мав величезне значення. Я повністю повірила у те, що після нього все буде інакше. Основні зміни стосувалися того, що я виявила для себе, як поводжуся у незвичних ситуаціях, реагую на певні обставини, і зрозуміла, у якому напрямку рухатися, щоб, власне, змінити і життя.

 

– Що нового відкрили, і який поштовх дав вам Be more human, яку користь приніс?

– Я отримала кілька інсайтів для себе. По-перше, я зрозуміла, що боюся давати обіцянки стосовно власних досягнень. Боюся ставити високу планку. Коли генеральний менеджер компанії Run Ukraine Дмитро Черніцький на старті запитав: «Ви тут брати участь чи перемагати?», ми всі відповіли: «Перемагати», але в душі я розуміла, що я тут просто для участі. Але коли ми фінішували з досить пристойним результатом, на який я навіть не очікувала, вирішила для себе, що більше не хочу брати участь в своєму житті, я хочу в ньому перемагати!

По-друге, я не вмію підтягуватись. На тренуваннях нам казали, що ми команда і маємо допомагати один одному. І якщо я не вмію підтягуватись, то хтось з наших хлопців має мені допомогти. Ми так і робили: капітан команди фактично підтягував мене тримаючи за ноги. А от на самому забігу організатори цього не дозволили. І то була зрада, бо на тренуваннях вони самі сказали, що так можна. Мій висновок: є речі, в яких тобі ніхто не допоможе, ти маєш їх зробити лише сама, пройти лише сама, навіть якщо тебе підтримує поруч команда. Все одно мусиш справитися сама!

По-третє, я добре бігаю, але, як я вже казала, у мене досить слабкі руки. У решти команди проблем із підтягуванням та віджиманням не було. В якийсь момент я зрозуміла, що реально найслабша в цій команді, і для мене це було проблемою. Мені було важко відчувати себе слабкою, плюс я боялася підвести команду. Найцікавіше те, що найслабшою мене вважала… тільки я. Інші так не думали, бо я взяла на себе інші функції, які були не менш важливими для команди, ніж фізична підготовка та спортивна складова.

Словом, цей забіг дав можливість побачити в іншому ракурсі свої переваги і недоліки, почати по-іншому до них ставитись.

 

– Чим зараз займаєтесь? Розкажіть про ваше співтовариство «ПаніМама» і роботу психологом.

– Після забігу я почала ставити перед собою сміливіші цілі. Вперше взяла участь у півмарафоні з метою вкластися у 2 години, а здолала дистанцію за 1 годину 57 хвилин. Потім я втілила у життя кілька своїх мрій, однією з яких було видати власну книжку. Вона вийде вже цього літа. А також я створила спільноту «ПаніМама», вона покликана об’єднати жінок, які готові працювати над собою, щоб бути прикладом щасливої людини для своїх дітей. Фактично, я даю всі необхідні інструменти, щоб допомогти це зробити. До речі, книга буде як раз на цю тему, про спільне виховання батьків і дітей. А також велику увагу приділяю самотнім мамам, допомагаючи їм пройти шлях від матері-одиначки до вільної, успішної, щасливої жінки/мами, для цього створила проект «Вільна мама».

 

– Скоро відбудеться другий забіг Be more human, чи плануєте брати в ньому участь?

– Звісно! Будемо бігти тією самою командою, що й минулого року. Всі партнери стали для мене особливими і рідними людьми!

 

– Що б ви порадили людям, які сумніваються, чи варто брати участь в змаганнях Be more human?

– Раджу не сумніватися! Я впевнена, що інсайти і відкриття у кожного будуть різні, але вони будуть 100%. Питання лишається тільки у тому, наскільки сильно люди хочуть якісних змін у власному житті. Успіх не з`являється просто так, успіх – це вибір. Тому я раджу робити вибір на свою користь і на користь таких забігів, як Be more human.